Kas notiek apbedīšanas pakalpojumu nozarē Valmierā?

Pēdējā laikā daudzkārt esam saņēmuši ziņas, ka neskaidrības un apjukumu rada 2010. gada vasarā notikušās pārmaiņas apbedīšanas pakalpojumu nozarē Valmierā. Tādēļ mēs vēlamies izskaidrot esošo situāciju, lai klienti vieglāk var pieņemt lēmumu, kuru apbedīšanas pakalpojuma sniedzēju izvēlēties, un skaidri zinātu, kur to meklēt.

Ilgus gadus SIA „Orks” darba vieta bija Vidzemes slimnīcas morga telpās, taču kopš 2010. gada augusta telpas slimnīcas morgā nomā SIA „Kapsētu pārvalde”. 

SIA „Orks” birojs tagad atrodas Valmieras centrā, Rīgas ielā 37 (ieeja no Miera ielas puses).

SIA „Orks” vērš savu esošo un potenciālo klientu uzmanību uz to, ka SIA „Orks” nav nekā kopēja ar apbedīšanas pakalpojumu uzņēmumu, kura birojs tagad atrodas Vidzemes slimnīcas morga telpās. Ja kāds Jums apgalvo, ka uzņēmums, kas strādā morga telpās, ir tas pats, kas SIA „Orks”, tad ziniet, ka šī informācija neatbilst patiesībai. Arī bijušajam SIA „Orks” darbiniekam, kas ir uzsācis darbu SIA „Kapsētu pārvalde” vai citos ar to cieši saistītos apbedīšanas uzņēmumos, vairs nav nekā kopēja ar SIA „Orks”.

SIA „Orks” pieder tās dibinātajam un ilggadējam īpašniekam, valmierietim Vilnim Bērziņam, bet,  saskaņā ar LR Uzņēmumu reģistra datiem, SIA „Kapsētu pārvalde” vienīgais īpašnieks un valdes priekšsēdētājs ir Sergejs Pizāns, kuram pieder vai arī ir cita veida saistība ar vairākiem apbedīšanas pakalpojumu uzņēmumiem Rīgā, tostarp ar SIA „Paradisus”, par kura darba stilu plašāku informāciju var iegūt rakstā „Cīņa ar Rīgas kapu astoņkāji”.

Mēs nekādā gadījumā nevēlamies, lai SIA "Orks" vārds tiktu saistīts ar SIA „Kapsētu pārvalde” tikai dēļ tā, ka šis uzņēmums fiziski atrodas telpās, kurās mēs strādājām ilgus gadus. Tāpat mēs vēlamies atgādināt, ka apbedīšanas pakalpojumu jomā Valmierā pastāv brīva konkurence, un nevienam uzņēmumam nav oficiāli noteiktas monopoltiesības uz šo pakalpojumu sniegšanu. Līdz ar to klientiem ir tiesības brīvi izvēlēties jebkuru no firmām, kas sniedz apbedīšanas pakalpojumus.

 

© SIA Rituālie Pakalpojumi